tumblr counter

"Türler ve Cinsler" İkinci Baskı Sunuşu | Can Başkent

"TÜRLER ve CİNSLER" İKİNCİ BASKI SUNUŞU

CAN BAŞKENT

Bu kitap oldukça mikro ve dar sahalara dair kimi politik açılımlar içeriyor. Bu nedenle, tekrar tekrar hatırlatmak icabedeceği için kitabın ikinci baskısını yapmak istedik. Propaganda Yayınları’ndan çıkan diğer ikinci baskı kitabımda da olduğu gibi, Türler ve Cinsler’in tüm makaleleri de yazıyı sunan kısa bir paragraf içeriyor. Bunun dışında içerikte hiçbir değişiklik yok.

Dediğim gibi tartışılan meseleler gereğinden fazla detaycı ve mikro-siyasi bulunabilir. Aslında, aklımın ucundaki bir amaç da bu meselelerin anaakım siyasete dahil olabilmesine katkı sunmaktı. Geçen yıllar -nihayetinde bu kitabın ilk basımı neredeyse beş yıl öncesine, içerdiği makaler de neredeyse on beş yıl öncesine gidiyor- bu amacımda başarılı olamadığımı gösteriyor. Fakat yine de, umudumu yitirmediğimin bu ikinci baskıyla ispatlandığını umuyorum.

Bu site, Can Başkent'in 1999 yılından beri yazdığı politik, felsefi ve akademik çalışmaların (neredeyse) eksiksiz bir derlemesidir. Bu yazılar veganizmden, beden politikalarına, dijital kültürden ahlak kuramına dek birçok konuyu kapsamaktadır.

Can Başkent'e e-posta ve twitter ile ulaşabilirsiniz.

This website collects all written output of Can Başkent since 1999. It includes his political and academical articles as well as his opinion pieces on a broad variety of issues ranging from veganism to digital culture.

You can reach Can by e-mail and twitter.